Просвітництво біля меж: метаморфози мужності та жіночності
DOI:
https://doi.org/10.31649/sent13.02.168Ключові слова:
світ, людинофал, надприроднє, Мати, цнотливістьАнотація
Стаття присвячена аналізу специфіки російського Просвітництва на основі текстів М. Федорова та є продовженням статті "Під ярмом жінки: просвітницька діалектика влади Природи і влади над Природою". Гендерні парадокси просвітницької свідомості висвітлюються на прикладі аналізу тексту М. Турньє "П'ятниця, або Тихоокеанська кінцівка". Автор дійшов висновку, чоловіче начало, звільнене від усього природного, бере гору над життям, утверджуючи відверто некрофільський ідеал, закамуфльований ідеєю пошуків безсмертя. Але можливий й інший вихід – трансформація просвітницької парадигми, відмова від ярма влади, злиття з Природою і сходження до космічної статі (пророщування через торжествуючі Жіночність або Мужність відповідно до чоловічого або жіночого андрогінізму). Космічна стать є багатостатевістю.
Посилання
Fedorov, N. F. (2003). Philosophy of the Common Cause: In 2 vols. [in Russian]. Moscow: Ast.
Gachev, G. D. (1994). Russian Eros. [in Russian]. Moscow: Interprint.
Rousseau, J.-J. (1981). Pedagogical Essays: In 2 vols. [in Russian]. Moscow: Pedagogika.
Tournier, M. (1999). Friday, or, The Other Island. [in Russian]. St. Petersburg: Amfora.
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень PDF: 23
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з такими умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації.
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.
- Авторам дозволяється і рекомендується розміщувати їхню роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їхньому сайті) до і під час процесу подання, бо це може привести до продуктивних обмінів, а також скорішого і ширшого цитування опублікованих робіт (див. вплив відкритого доступу).