Етичні погляди Георгія Кониського: про вчинки і пристрасті.
DOI:
https://doi.org/10.31649/sent13.02.144Ключові слова:
людина, поведінка, людська дія, правила поведінки, звичаї, навички, благоАнотація
Мета статті – аналіз і синтез етичних поглядів києво-могилянців XVII-XVIII ст. для створення цілісного уявлення про етику як практичну науку через дослідження таких феноменів-термінів, як «поведінка», «людська дія», «правила поведінки», «звичаї», «навички», «благо», «щастя», «справедливість», «пристрасті». Авторка визначила загальну специфіку етичних поглядів, що домінували у філософських курсах професорів Києво-Могилянської академії; проаналізувала етичні розмірковування Георгія Кониського; провела демаркацію між видами блага, справедливости і щастя; дослідила сутність психологічного стану людини, що діє під впливом пристрастей.
Посилання
Konisky, G. (1990). Moral philosophy, or Ethics. [In Ukrainian]. In G. Koniski, Philosophical works: In 2 vols. (Vol. 1, pp. 385-474). Kyiv: Naukova Dumka.
Straty, Y. M., Litvinov, V. D., & Andrushko. V. A. (1982). Description of the courses of philosophy and rhetoric of the professors of the Kyiv-Mohyla Academy. [In Ukrainian]. Kyiv: Naukova Dumka.
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень PDF: 32
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з такими умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації.
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.
- Авторам дозволяється і рекомендується розміщувати їхню роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їхньому сайті) до і під час процесу подання, бо це може привести до продуктивних обмінів, а також скорішого і ширшого цитування опублікованих робіт (див. вплив відкритого доступу).