Logica fidei: два приклади впливу августинівської традиції
DOI:
https://doi.org/10.31649/sent09.02.132Анотація
Стаття має дві головні мети. 1.Виявити психологічний механізм засвоєння віри та концепцію її співвідношення з розумом у філософії Б.Паскаля, а також роль віри як у пізнанні в цілому, такі в богопізнанні. 2.Визначити ступінь впливу богословсько-філософських концепцій Августина на формування поглядів Паскаля. Через порівняння понять волі, розсудку, віри і розуму автор доходить висновку, що Августин, як і Паскаль, не протиставляють віру розумові, але включають розум у "механізм" набуття віри. Таким чином розум в акті віри постає безпосереднім партнером свідомостіта розуму. Логіка віри, за Паскалем і за Августином, відрізняється від роз судкової логіки тим, що розсудок ґрунтується на матеріальній реальності земного існування, тоді як віра базується на надприродній реальності божественного натхнення.
Посилання
Aurelius, Augustine. (1991). Confessions. [In Russian]. Moscow: Renaissance.
Cremona, C. (1995). Augustine of Hippo. [In Russian]. Moscow: Paoline.
Guitton, J. (Ed.). (1963). Pascal, Blaise. Pensées. Paris: Brodard et Taupin.
Losev, A. F. (1988). Russian philosophy. [In Russian]. Vek XX i Mir, 2, 36-45.
Pascal, B. (1671). Pensées de M. Pascal sur la Religion et sur quelques autressujets, qui ont esté trouvées apres sa mort parmy ses papiers. Paris: Guillaume Desprez.
Pascal, B. Pensées. [In Russian]. Moscow: EKSMO.
Streltsova, G. Y. (1994). Pascal and European culture. [In Russian]. Moscow: Respublika.
Skovoroda, G. S. (1973). Complete works: in 2 vols. [In Ukrainian]. Kyiv: Naukova Dumka.
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень PDF: 40
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з такими умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації.
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.
- Авторам дозволяється і рекомендується розміщувати їхню роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їхньому сайті) до і під час процесу подання, бо це може привести до продуктивних обмінів, а також скорішого і ширшого цитування опублікованих робіт (див. вплив відкритого доступу).