Місце людини вакантне (антропологічні етюди сучасної французької філософії).
DOI:
https://doi.org/10.31649/sent13.02.103Ключові слова:
Модерн, мода, людина, маса, сенсАнотація
Минуле століття створило нові концепції розуміння природи і призначення людини в епоху постмодерну, особливо сміливо представлені у філософії французького постмодерну (Фуко, Дельоз, Бодріяр, Липовецький). Авторка ставить за мету дослідження різниці між людиною Модерну на Постмодерну. Так, Постмодерн підводить людину до осмислення факту неможливости висловитися, та заміщує людину з позиції «навпроти світу» до позиції існування «у світі», а отже, неможливості дистанціювання. Надлишок виробництва, характерний для минулого та нового століття, породжує новий тип людини – ідеального споживача, оскільки основою людської вітальности стає споживання. Ці речі призводять до утворення моди. Втрата соціяльного відбувається внаслідок схильности масової свідомости до імплозії, тобто вбирання, втягування в себе будь-якого впливу.
Посилання
Baudrillard, J. (2000). In the Shadow of the Silent Majorities, Or, the End of the Social. [in Russian]. Ekaterinburg: Izd-vo Ural. un-ta.
Baudrillard, J. (2000). Symbolic Exchange and Death. [in Russian]. Moscow: Dobrosvet.
Deleuze, J. (1998). Foucault. [in Russian]. Moscow: Izd-vo gumanitarnoy literatury.
Foucault, M. (1994). The Order of Things. [in Russian]. St. Petersburg: A-sab.
Lipovetsky, J. (2001). L'ère du vide: Essais sur l'individualisme contemporain. [in Russian]. St. Petersburg: Vladimir Dal.
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень PDF: 27
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з такими умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації.
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.
- Авторам дозволяється і рекомендується розміщувати їхню роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їхньому сайті) до і під час процесу подання, бо це може привести до продуктивних обмінів, а також скорішого і ширшого цитування опублікованих робіт (див. вплив відкритого доступу).