Деякі особливості комунікації в когнітивному процесі.
DOI:
https://doi.org/10.31649/sent08.01.034Анотація
Автор статті через аналіз перцептивного й інтерактивного аспектів комунікації щодо їх застосування до коґнітивного процесу продемонстрував важливість міжіндивідної комунікації в коґнітивних процесах, а також, що сама лише комунікація творить структури коґнітивного процесу. Розглянувши суб’єкт-суб’єктні та суб’єкт-об’єктні стосунки, автор доводить, що саме суб’єкт-суб’єктна спрямованість стає керівною в коґнітивному процесі, що відображається не лише на рівні буденної, але й наукової комунікації. Автор доходить висновків, що завершеність коґнітивного процесу можлива за умови доповнення безпосередньої взаємодії суб’єкта й об’єкта міжособовою комунікацією з іншими суб’єктами, і що міжсуб’єктні контакти відіграють значущу роль у суб’єкт-об’єктному пізнанні. На думку автора, комунікація створює структури коґнітивного процесу, оскільки останні мають договірний характер.
Посилання
Alekseev, P. V., & Panin, A. V. (2001). Textbook of philosophy. A textbook.[In Russian]. Moscow: PBOYUL M. A. Zakharov.
Berger, P., & Lukmann, T. (1995). The social construction of reality. A treatise on sociology of knowledge. [In Russian]. Moscow:Academia-tsentr, & Medium.
Bulavina, T. V. (2000). Communication in science: the problem of identity. [In Ukrainian]. [PhD thesis, V.N. Karazin Kharkiv National University.] V. N. Karazin Kharkiv National University.
Habermas, J. (2001). Moral conciousness and communicative action. [In Russian]. Saint Petersburg: Nauka.
Markov, B. V. (2001). Morality and reason. [In Russian]. In J. Habermas, Moral conciousness and communicative action (pp. 287-377). Saint Petersburg: Nauka.
Schutz, A., & Luckmann, Th. (1973). The structures of the Life-World. Evanston: Northwestern University Press.
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень PDF: 53
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з такими умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації.
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.
- Авторам дозволяється і рекомендується розміщувати їхню роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їхньому сайті) до і під час процесу подання, бо це може привести до продуктивних обмінів, а також скорішого і ширшого цитування опублікованих робіт (див. вплив відкритого доступу).