Переміщення від духу до культури: поетика загального місця
DOI:
https://doi.org/10.31649/sent01.01.226Ключові слова:
філософія Модерну, постмодерн, Ернст Касірер, символічні форми, постіндустріальне суспільствоАнотація
Поетика загального місця розглянута в статті як постмодерний принцип філософської критики. Традиційна критика завжди спрямована на «закінчений твір», «текст», «артефакт», що має певне значення. В «артефакті» дослідник і критик намагалися знайти те, що було визначене Гайдеґером як істина в самому творінні, що твориться. Натомість, постмодерн продукує артефакти як такі. Перехід від проєкту модерну до постмодерного простору артефактів відбувається двома шляхами: (1) через долання зростаючого консерватизму традиційного розуміння і (2) через ідеологічний вплив постмодерну як культурного руху, який набув форми сучасних символічних виразів. Згідно з авторкою, постмодерна культура філософування намагається обґрунтувати ідею становлення через сингулярне експериментування в художній і філософській практиці, тобто через пошук відповідної форми для відображення предметних областей становлення. Крім того, недвозначно зміщуються акценти в описі становлення: від термінів духу до термінів культури.
Посилання
Bacon, F. (1971). Collected works in 2 volumes (Vol. 1). [In Russian]. Moscow: Mysl.
Fischer, K. (1870). Francis Bacon of Verulam: Realistic Philosophy and Its Age. [In Russian]. Saint Petersburg: Tipografiya Neklyudova.
Gadamer, H.-G. (1988). Truth and method. [In Russian]. Moscow: Progress.
Gryaznov, A. F. (1991). Language and activity: a critical analysis of wittgensteinianism. [In Russian]. Moscow: Izd-vo MRU.
Heidegger, M. (1993). Science and comprehension. [In Russian]. In M. Heidegger, Time and Being (pp. 238-253). Moscow: Respublika.
Mamardashvili, M. K. (1991). Conversations on Thinking. [In Russian]. In V. A. Kruglikov (Ed.), Thought expressed: collection of articles (pp. 13-50). Moscow: Izd-vo ROU.
Masuda, Y. (1996). Hypothesis on the genesis of Homo intelligens. Contemporary Foreign Social Philosophy. [In Russian]. Kyiv: Lybid.
Nalimov, V. V. (1993). Reflections on the Paths of Philosophy Development. [In Russian]. Voprosy filosofii, (9), 85-93.
Zabuzhko, O. S. (1993). The philosophy of the Ukrainian idea and the European context. [In Ukrainian]. Kyiv: Osnovy.
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень PDF: 27
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з такими умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації.
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.
- Авторам дозволяється і рекомендується розміщувати їхню роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їхньому сайті) до і під час процесу подання, бо це може привести до продуктивних обмінів, а також скорішого і ширшого цитування опублікованих робіт (див. вплив відкритого доступу).