Тема людини у Паскаля і її розвиток у екзистенційній філософії
DOI:
https://doi.org/10.31649/sent01.01.111Ключові слова:
образ людини, тривога, екзистенційна філософія, філософія МодернуАнотація
Стаття реконструює образ людини у філософії Паскаля та порівнює його із відповідними сюжетами сучасної екзистенційної філософії. Авторка виокремлює низку ключових рис образу людини у філософії Паскаля: 1) минущість людського існування у світлі нескінченності світу; 2) неможливість осягнення людиною нескінченності, яка породжує у людині екзистенційну тривогу, з одного боку, замкнення у власній екзистенції і, з іншого, розчинення у нескінченності світу; 3) звернення людини до пізнання свого себе як способу впоратися зі згаданою тривогою.
Авторка порівнює ці риси з образом людини в екзистенційній філософії ХХ ст. і доводить, що вони є характерними і для останньої. На цій підставі авторка констатує спорідненість Паскалевого вчення й екзистенційної філософії ХХ ст.
Посилання
Streltsova, G. Ya. (1994). Pascal and European Culture. [In Russian]. Moscow: Respublika.
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень PDF: 35
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з такими умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації.
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.
- Авторам дозволяється і рекомендується розміщувати їхню роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їхньому сайті) до і під час процесу подання, бо це може привести до продуктивних обмінів, а також скорішого і ширшого цитування опублікованих робіт (див. вплив відкритого доступу).